Myynti 0207 101 610   

 Försäljning 0207 101 611   

myynti@vuorenmaa.fi

Lapua

Latojantie 1
62100 Lapua
lapua@vuorenmaa.fi

Vaasa

Kiillekuja 3
65300 Vaasa
vaasa@vuorenmaa.fi

Kokkola

Kosilankatu 5
67700 Kokkola
kokkola@vuorenmaa.fi

Jyväskylä

Sorastajantie 1
40320 Jyväskylä
jyvaskyla@vuorenmaa.fi

Tampere

Sarankulmankatu 12
33900 Tampere
tampere@vuorenmaa.fi

Kuopio

Myyntiedustaja

Turku

Rautatehtaankatu 4
20200 Turku
turku@vuorenmaa.fi

Raahe

Yrittäjäntie 1
92120 Raahe
raahe@vuorenmaa.fi

Ylivieska

Viljavarastontie 2
84100 Ylivieska
ylivieska@vuorenmaa.fi

Myymälämme ovat avoinna arkisin klo 8-16. Tervetuloa palveltavaksi!

Sähköposti: etunimi.sukunimi@vuorenmaa.fi

Lapua

Harri Suomela

Myyntipäällikkö
040 521 4731

Arto Paavola

Tekninen myynti Lapua
040 180 1551

Juha Hurme

Tekninen myynti Lapua
0400 719 742

Pasi Laitila

Tekninen myynti Lapua
040 534 3807

Esa Heikkilä

Tekninen myynti Lapua
040 5393892

Aki Korpitie

Tekninen myynti Lapua
040 507 0935

Sami Tick

Myymälävastaava Lapua
Tekninen myynti
040 673 6011

Aleksi Uusi-Jaakkola

Tekninen myynti Lapua
040 921 1361

Pekka Lounatvuori

Tekninen myynti Lapua
040 921 1503

Tampere

Ari Suvanto

Avainasiakaspäällikkö
Tampere
040 659 2348

Jani Parikka

Tekninen myynti
Tampere
040 180 1551

Jouni Suvanto

Tekninen myynti
Tampere
040 674 8484

Riitta Valkinen

Vanhempainvapaalla

Jyväskylä

Markku Kyngäs

Avainasiakaspäällikkö
Jälleenmyyjät
0400 363 340

Erkki Palonen

Avainasiakaspäällikkö
Sopimusvalmistus
040 764 6719

Jouni Hietanen

Tekninen myynti
Jyväskylä
040 508 6095

Tuukka Tikkala

Myyntipäällikkö
040 773 3358

Vaasa

Markku Meriläinen

Tekninen myynti
Vaasa
0400 263 924

Jukka Myllymäki

Tekninen myynti
Vaasa
040 631 7959

Jari Vuorinen

Tekninen myynti
Vaasa
050 464 9407

Kokkola

Jan Parkkinen

Avainasiakaspäällikkö
040 660 7875

Leo Kaarto

Tekninen myynti
Kokkola
0400 267 918

Juho Pirttisalo

Tekninen myynti
Kokkola
050 5299 375

Ylivieska

Marko Haapala

Tekninen myynti
Ylivieska
044 342 0205

Jere Helaakoski

Tekninen myynti
Ylivieska
044 342 0206

Toni Ojamaa

Tekninen myynti
Ylivieska
050 325 9415

Raahe

Lotta Hourula

Lotta Hourula

Tekninen myynti
Raahe
044 342 0209

Kuopio

Jani Tikkanen

Tuotepäällikkö, voimansiirto Avainasiakaspäällikkö
Kuopio
040 843 3407

Turku

Marko Henriksson

Tekninen myynti
Turku
045 7750 2268

Etelä-Suomi

Harri Kanninen

Tuotepäällikkö, laakerit
Avainasiakaspäällikkö
040 900 2675

Hallinto

Niclas Häggblom

Myyntijohtaja
050 338 1000

Pekka Hangasluoma

Hankintajohtaja
0400 832 773

Emilia Vuorenmaa

Toimitusjohtaja

Ville Vuorenmaa

Katja Siili

Taloushallinto
040 820 0130

Taina Viitanen

Laskutus ja HR
0400 216 960

Tuulia Syrjämäki

Ostoreskontra
040 672 1414

Hankinta

Pekka Hangasluoma

Hankintajohtaja
0400 832 773

Antti Tunttunen

Ostaja
040 723 5757

Timo Ahonen

Ostaja
040 180 1810

Varasto

Petteri Kalliola

Varaston Työnjohtaja Lapua
044 284 0531

Jere Pihlaja

Varasto Lapua
0207 101 604

Lasse Saunamäki

Varasto Lapua
0207 101 604

Tuomas Autio

Varasto Lapua
0207 101 604

Juha Yli-Hemminki

Varasto Lapua
0207 101 604

Tuomas Pikkusaari

Varasto Lapua
0207 101 604

Juha Metsäranta

Varasto Lapua
0207 101 604